Poradnik

Jak usunąć plamy z wina

Kieliszek z czerwonym winem to idealny dodatek do romantycznej kolacji, spotkania ze znajomymi czy spokojnego wieczoru filmowego – dopóki zawartość pozostaje w naczyniu. Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe: plamy z wina na ulubionym meblu potrafią zniszczyć nasz dobry humor. Na szczęście, nie wszystko stracone – grunt, aby nie działać pochopnie. Więc jak usunąć plamy z wina z kanapy, narożnika, fotela i dywanu?

Po pierwsze: szybka reakcja. Jak tylko plama zostanie zauważona, nadmiar wina możesz odsączyć za pomocą ręczników papierowych, dociskając je delikatnie do zabrudzonego miejsca. Unikaj pocierania – w ten sposób możesz tylko powiększyć plamę, a zdecydowanie nie o taki efekt nam chodzi. Co dalej?

Internet podaje wiele różnych metod usuwania plam z wina, mniej lub bardziej wiarygodnych: posypanie zabrudzenia sodą oczyszczoną, solą, mąką ziemniaczaną czy wykorzystanie soku z cytryny. Te domowe sposoby usuwania plamy z wina nie zawsze okazują się w 100% skuteczne i mogą zostawić przebarwienia na materiale.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów dedykowanych usuwaniu plam z wina. Szansą na osiągnięcie najlepszego efektu jest ich jak najszybsze użycie – pierwsze minuty po zabrudzeniu są krytyczne i mogą przeważyć o losie tapicerki. Na szczęście – mamy sprawdzone sprawdzone sposoby usuwania plam z wina.

Złap za telefon i zadzwoń do nas – profesjonalny sprzęt piorący i odpowiednio dobrane preparaty umożliwiają usunięcie nawet zaschniętych plam po winie. Skuteczne pranie kanapy, narożnika i dywanu Warszawa i okolice to najlepszy sposób na czyste i wyglądające jak nowe meble.

 

Jak usunąć plamy z kawy, herbaty z kanapy, sofy, dywanu

Nie panikuj – powstawanie plam to częste zjawisko i zdarza się każdemu. Ważna jest błyskawiczna reakcja – na początku usuń nadmiar płynu za pomocą papierowego ręcznika. 

Jak wywabić plamy po kawie i herbacie – spróbuj zwykłej soli kuchennej. Nasyp ją na zabrudzenie, a po godzinie delikatnie zbierz za pomocą ręcznika lub odkurzacza.

Usuwanie plam z kawy, herbaty z tapicerki: kolejnym polecanym na grupach internetowych sposobem jest zastosowanie wody zmieszanej z sodą oczyszczoną lub octem. Namoczony w takim roztworze ręcznik nałóż na zaplamioną tapicerkę kilka godzin lub całą noc. Na koniec przetrzyj miejsce czystą, wilgotną ściereczką.

Alternatywą może być zastosowanie chusteczek nawilżających dla dzieci – spróbuj delikatnie przecierać plamę od brzegów do środka, aby jej przypadkiem nie powiększyć.

 

Jak usunąć plamy po coli z kanapy

Usuwanie plam z coli z tapicerki meblowej może przysporzyć nie lada problemów. Jak tylko zauważysz zabrudzenie, osusz miejsce za pomocą ręczników papierowych. Delikatnie przykładaj ręczniki do plamy, odsączając nadmiar płynu. Nie pocieraj miejsca, aby nie powiększyć zabrudzenia. Osuszone zabrudzenie możesz spróbować usunąć samodzielnie za pomocą gąbki i kropelki płynu do mycia naczyń, ale najlepsze efekty przyniesie profesjonalne pranie kanapy Warszawa i okolice.

Jak usunąć plamy z coli z tapicerki skórzanej? Jak najszybciej osusz zabrudzenie, ponieważ cola może odbarwić skórę. Delikatnie przetrzyj powierzchnię wodą z dodatkiem szarego mydła. Czyszczenie tapicerki skórzanej domowymi sposobami może niestety okazać się nieefektywne – szybko łap za telefon i zostaw ten problem ekspertom. Profesjonalne czyszczenie mebli skórzanych Warszawa i okolice z ekipą iPoBrudzie przyniesie najlepsze rezultaty.

 

Jak usunąć plamy z dżemu z dywanu

Aby usunąć plamy po dżemie z dywanu, kanapy i narożnika, należy szybko zareagować. Na początku zbierz resztki jedzenia przy pomocy papierowego ręcznika, a zabrudzone miejsce przetrzyj ściereczką zwilżoną chłodną wodą. Polecanym często sposobem jest także spryskiwanie plamy wodą gazowaną i delikatne osuszanie ręcznikiem – powtarzaj te czynności do momentu zlikwidowania plamy.

Co działa najskuteczniej? Profesjonalne pranie dywanów i wykładzin Warszawa i okolice! Nasi specjaliści są przeszkoleni w usuwaniu nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Pranie dywanów i tapicerki sprawi, że Twoje meble odzyskają pierwotną czystość.

 

Jak usunąć plamę z czekolady z kanapy, tapicerki samochodowej, dywanu i wykładziny

Usuwanie plam po czekoladzie z tapicerki meblowej, samochodowej i dywanu najlepiej wykonywać na zimno. Ciepła temperatura latem i wiosną sprawia, że usunięcie plamy z czekolady należy przełożyć na wieczór lub noc. Zabrudzenie można obłożyć woreczkami z kostkami lodu, aby szybciej schłodzić miejsce. Zaschnięte resztki zeskrób tępym narzędziem, na przykład nożem do masła. Następnie do zaplamionego miejsca przykładaj szmatkę nasączoną zimną wodą i płynem do mycia naczyń (w proporcji 1:1). Powtarzaj czynność, aż plama nie będzie widoczna. Na koniec delikatnie przetrzyj powierzchnię wilgotną gąbką, aby usunąć resztki detergentu. 

Domowe sposoby usuwania plam z tapicerki meblowej nie gwarantują skutecznej likwidacji zabrudzeń. Najwyższy poziom czystości zapewni profesjonalne pranie kanapy, dywanu i tapicerki samochodowej przez specjalistów iPoBrudzie. 

 

Jak usunąć plamę ze szminki z kanapy, dywanu

Delikatnie usuń nadmiar szminki za pomocą wacika, patyczka kosmetycznego lub ręcznika papierowego. Przygotuj mieszaninę czyszczącą: dwie szklanki wody, łyżka płynu do mycia naczyń i łyżka octu. Przy pomocy gąbki nałóż roztwór na zabrudzoną powierzchnię i poczekaj kilka minut, aby rozpuścić plamę. Oczyszczone miejsce przetrzyj na koniec zwilżoną, czystą gąbką.

 

Jak usunąć plamę z mleka z tapicerki, dywanu

Usuwanie plam z mleka z kanapy i dywanu należy wykonać jak najszybciej. Na zabrudzone miejsce połóż papierowy ręcznik, aby płyn nie wchłonął się w tapicerkę. Najskuteczniejszym sposobem eliminacji plam z mleka jest odkurzacz piorący – jeśli nie posiadasz takowego, zawsze możesz zatrudnić ekspertów iPoBrudzie. Profesjonalne pranie mebli, dywanu i wykładzin Warszawa to gwarancja usunięcia niechcianych zabrudzeń. Mleko, które wsiąknie w tkaninę i nie zostanie w porę usunięte, po pewnym czasie zaczyna gnić i wydzielać bardzo nieprzyjemny zapach. Nie dopuść do tej sytuacji – rozwiązaniem jest pranie kanapy, narożnika Warszawa

 

Jak usunąć lakier do paznokci z dywanu, kanapy

Usuwanie plamy z lakieru do paznokci z kanapy, sofy i dywanu należy zacząć od zwilżenia zabrudzenia wacikiem kosmetycznym ze zmywaczem kosmetycznym. Zwróć uwagę, aby zmywacz nie zawierał acetonu – może on spowodować odbarwienie tkaniny. Po usunięciu plamy, powierzchnię należy przetrzeć gąbką lub ręcznikiem namoczonym czystą wodą, aby usunąć resztki preparatu. Innym sposobem może być zastosowanie lakieru do włosów: plamę z lakieru trzeba spryskać, a po jej zastygnięciu, wykruszyć ją np. za pomocą uderzenia łyżką.

Najskuteczniejszą metodą na czyste meble bez zabrudzeń jest profesjonalne pranie tapicerki meblowej i dywanów Warszawa i okolice. 

 

Jak usunąć plamę krwi z materaca, dywanu, kanapy

Sól kuchenna w połączeniu z wodą, papkę nałożyć na zabrudzenie, zostawić na 1-1,5h, usunąć najlepiej odkurzaczem

Świeżą plamę na dywanie posypać mąką ziemniaczaną lub kukurydzianą, zostawić na około godzinę, wyczesać szczotką lub usunąć za pomocą odkurzacza Jeśli plama zdążyła zaschnąć, do mąki należy dodać odrobinę wody i papkę nałożyć na zabrudzone miejsce.

Płaską łyżkę kwasku cytrynowego rozpuścić w 100 ml zimnej wody, przelać do atomizera. Delikatnie opryskać zabrudzoną powierzchnię i osuszyć za pomocą ręcznika. Powtórzyć kilkakrotnie do usunięcia plamy. Na koniec przetrzeć miejsce czystym ręcznikiem papierowym zwilżonym wodą, aby usunąć resztki kwasku.

Jak usunąć krew z tapicerki skórzanej? Przetrzeć zabrudzone miejsce ściereczką namoczoną wodą z solą lub octem.

 

Jak usunąć gumę do żucia z dywanu, tapicerki samochodowej, kanapy

Do woreczka foliowego włóż kostki lodu i tak przygotowanym okładem schłódź gumę do żucia. Zamarzniętą gumę delikatnie zeskrob z powierzchni, na przykład tępym nożem. Resztki gumy mocno przyczepione do tkaniny można usunąć przy pomocy szczotki. usuwanie gumy do żucia z tapicerki samochodowej, dywanu, kanapy i sofy.

 

Jak usunąć plamę po farbie z dywanu 

Usuwanie plamy z farby olejnej z dywanu może się udać z wykorzystaniem masła.  Posmaruj zabrudzone miejsce masłem, a po kilkunastu minutach usuń je za pomocą wacika nasączonego benzyną.

Do usuwania farby plakatowej i akrylowej możesz wykorzystać mieszaninę ciepłej wody i płynu do mycia naczyń. Niewielką ilość nanieś na plamę i pocieraj delikatnie gąbką, aż zabrudzenie zniknie. Jeśli plama zdążyła już zachnąć, usuń nadmiar farby za pomocą tępego narzędzia, na przykład noża do masła i postępuj dalej w sposób opisany wyżej.

 

Jak usunąć koci mocz, jak usunąć zapach moczu kota, jak wywabić mocz z materaca, dywanu, kanapy

Zmieszaj ocet z sodą i tak powstałą papkę nałóż na zabrudzone miejsce i delikatnie je wmasuj. Po kilku minutach usuń mieszaninę za pomocą ręcznika zwilżonego octem, a na koniec przetrzyj wszystko ściereczką namoczoną czystą wodą, aby usunąć resztki octu i sody.

Zapach octu może utrzymywać się przez kilka dni – zalecane jest wzmożone wietrzenie pomieszczenia. Na szczęście – zapach octu kiedyś wywietrzeje, czego nie można powiedzieć o zapachu kociego moczu.

Do likwidacji zapachu moczu możesz wykorzystać także wodę utlenioną. Zaplamioną powierzchnię należy obficie polać wodą utlenioną. Jej zaletą jest to, że nie trzeba jej wypłukiwać – nie powinna zostawić żadnych dodatkowych plam po wyschnięciu. Zapach wody utlenionej, podobnie jak w przypadku octu, wywietrzeje w ciągu kilku dni.